Sponsorlar

Sponsorlar

Lance Armstrong Kaza Geçirdi

Lance Amstrong  Sağ köprücük kemiğini yarışta kırdı.


Castilla y León yarışında kaza geçiren Lance Armstrong yapılan ilk müdahalenin ardından düşme sonrası  köprücük kemiğini kırdığı anlaşıldı.


Ard arda yedi kez Fransa Bisiklet Turunun galibi  Lance finiş çizgisine on iki mil kala düştü. Kaza sonrası ambulansın gelişine kadar çim üzerinde sağ omuz ve kalçasına ağırlığını vermeden oturan lance düşme anından sonra omuzunda  problem oluştuğunun   farkına vardığını söyledi.


Kaza ardından olay yerine hemen gelen sağlık görevlileri Amstrong’ a hızlı bir şekilde müdahalede bulundular.
37 yaşındaki  Amstrong yaptığı açıklamada 17 yıllık kariyeri boyunca böyle bir  yaralanmayı hafif bir durumla atlattığı için şanslı olduğunu , ağrıları konusunda ise şikayetci olduğunu söyledi. Amstrong ; daha önce hiç bu kadar acı hissetmediğini açıkladı.
Amstrong kazada kimsenin suçu olmadığını , önündeki iki yarışcının düşmesi sonucu, onlara çarparak kazanın gerçekleştiğini açıkladı.
Amstrong bir çok değişik  parkurlarda yarışmasına karşın , profesyonel yaşamı boyunca ilk kez böyle bir yaralanma yaşadığını söyledi.
Levi Leipheimer yaptığı açıklamada ise, ” parkurda  gerçekten dar, inişli çıkışlı , ve yer yer büyük çatlakların  olduğunu bu kazanın sebebinin buna etken olduğunu ” söyledi.


Kaza Videosu


4 Yorum “Lance Armstrong Kaza Geçirdi”

4 Comments

 1. Erdal Alkan diyor ki:

  acil şifalar dilerim,umarım tour de france a yetişir. :(

 2. nail35 diyor ki:

  lance de benden, bende bısıkletle kaza yaptım.. benım de sag koprucuk kemıgım kırıldı cok zor ceken bılır…ama 2 aya gecer

 3. rasim reis diyor ki:

  gecmiş olsun amstrong inş tez iyileşir yarışlarının basına dönersin özledim senin saate karsılarını :D tekrar gecmiş olsun

 4. hami özgüroğlu diyor ki:

  acil şifalar dilerim yalnız armstrong da biraz daha dikkatli olmalı her an bisikletten düşecekmiş gibi sürüyor ama gerçekten de süper bir insan hayat hikayesi de tam bir destan..

Yorum Yap