Sponsorlar

Sponsorlar

2009 Turkish Riviera MTB Cup – Alanya / Kızılalan 2.Etap

Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı sona erdi. Kızılalan mevkisinde yapılan yarışlarda sporcular, doğal güzelliklerle dolu zorlu parkurda yarıştı.


Elit erkekler 40, elit bayanlar ise 26 kilometre pedal çevirerek yarışı tamamladı. Yarışlara 13 ülkeden 51′i yabancı toplam 195 sporcu katıldı. Bugün yapılan yarışlarda elit erkekler kategorisinde Avusturyalı Hennus Metzler 02.03.47′lik dereceyle yarışı birinci sırada tamamladı. Çek Cumhuriyeti’nden Ulman Matous 02.03.48 ile ikinci, Hollanda’dan Tim Lemmers 02.04.56 dereceyle üçüncü oldu.
Elit bayanlarda birinciliği 01.41.44′lük dereceyle Hollandalı sporcu Laura Turpjin elde ederken, Slovakya’dan Janka Stevkova 01.45.15′lik derecesiyle ikinciliği, Slovenya’dan Ana Zupan 01.53.07′lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, sezonun ilk yarışı olmasına rağmen sporcuların performansının kötü olmadığını söyledi. Bugünkü yarışın bazı önemli olayların başlangıcı olduğuna işaret eden Müftüoğlu, şöyle konuştu:
”Bugünkü yarış, bir anlamda 2012 Olimpiyatları’nda Londra’da olmak için çok önemli bir başlangıç. Türk sporcular, yıllar içinde katıldıkları yarış sayılarını artırarak puanlarını ve tecrübelerini yükselterek Olimpiyatlar’a gitme yolunda önemli imkanlar bulacaklar. Bu arada, parkurun bu kadar güzel olduğunu yerli ve yabancı tüm sporcular teyit ettiler. Bazı sporcular ve kulüp yöneticileri, gelecek yıl, yarış öncesi Alanya’ya gelip kamp hazırlıkları yapmak istediklerini beyan ettiler. Bu, hem sporumuz, hem de yöremiz adına çok sevindirici bir olay.
Bir başka önemli konu da Alanya Belediyesi organizasyon konusunda kendisini çok geliştirmiş. Böyle olunca da federasyonla belediyenin iş birliğinden çok olumlu sonuçlar doğuyor. UCI komiserinin de bize belirttiği bu birliktelik sonucunda Balkanlar’daki en iyi organizasyon yapan ülkenin biz olduğumuzu söyledi. Bu da bizi mutlu etti.”

Yarışlarda diğer kategorilerde şu sonuçlar elde edildi:


Elit Erkekler


1.Hannes Metzler

2.Matous Ulman

3.Tim Lemmers
Elit Bayanlar


1.Laura Turpijn

2.Janka Stevkova

3.Ana Zupan


Yıldız erkekler


1. Yusuf Cabık (Gaziantep ferdi)
2. Buğra Korkuter (İzmir S. H. Özyavuz Spor Kulübü)
3. Murat Çapar (İzmir S. H. Özyavuz Spor Kulübü)
40 yaş üstü masterler


1. Zafer Yalın (Eskişehir Gençlik Spor)
2. Yusuf Ecevit (Konya Bisiklet Kalkındırma Derneği)
3. Abdukadir Erduru (Adana ferdi)Elit B


1. Cemal Dikmen (İstanbul ferdi)
2. Mustafa Kabasakal (Samsun 19 Mayıs Üniversitesi)
3. Emrullah Baş (Şırnak ferdi)
23 yaş altında


1. Bayram Eroğlu (Adana Gençlik)
2. Yiğit Yazıcı (İstanbul ferdi)
3. İsmail Mutlu Demir (Adana Gençlikspor)
30 yaş üstü masterler


1. Turgay Germen (İzmir ferdi)
2. Bora Tirki (İstanbul ferdi)
3. Emin Burak İzmirlioğlu (İstanbul ferdi)


Genç erkekler


1. Kaan Uysaler (Samsun 19 Mayıs Üniversitesi)
2. Almaz Almabayev (Kazakistan Milli Takımı)
3. Nikolay Saidsev (Kazakistan National Team)

Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve Alanya Belediye Başkanvekili Şükrü Sadullahoğlu verdi.

1 Yorum “2009 Turkish Riviera MTB Cup – Alanya / Kızılalan 2.Etap”

1 Yorum

  1. Selim Erkmen diyor ki:

    pazar günü havanında açmasıyla güzel bir final yaşadık.

Yorum Yap