Sponsorlar

Sponsorlar

Türkiye Bisiklet Federasyonu Antrenör Semineri

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) ve Almanya Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen eğitim semineri, Antalya’nın Alanya ilçesindeki Hedef Resort Otel’de başladı.

Seminerde, Almanya Bisiklet Federasyonu’nun gönderdiği Alman Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Hermrun Mühleriedel ve Almanya Bisiklet Federasyonu Eğitim Komitesi Üyesi, antrenör eğitmeni Udo Rudolf, konuşmacı olarak yer aldı. İki eğitimci, Türk bisiklet antrenörlerine 5 gün süreyle eğitim verecek. Seminere, kulüplerden 20 antrenör katılıyor.


Seminer de Antrenörlere ;


- Antrenmana Uyum

-Antrenman Hedefleri, İçeriği ve Kullanılan Metotlar, Yorgunluk Bileşenleri

- Antrenman Prensipleri

- Antrenmanların Planlanması ve Takibi

- Bisiklet Antrenmanlarında Kullanılan Antrenman Şiddet Bölgeleri

- Sporcu Beslenmesi

Konularında bilgiler verilecek,


TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, yaptığı açıklamada, Türk bisiklet sporunda ilk kez böyle bir uygulama yapıldığını söyledi. Almanya Bisiklet Federasyonu ile bir süre önce iş birliği protokolu imzaladıklarını belirten Müftüoğlu, bu protokol çerçevesinde, Türk antrenörlerin ve sporcuların eğitimi, gelişimiyle ilgili seminerlerin devam edeceğini bildirdi.

Almanya’nın bisiklet sporunda en güçlü ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Müftüoğlu, protokol çerçevesinde Alman takımlarının, kamplarda Türkiye’den faydalanmalarının sağlanacağını, bu sırada iki ülke sporcu ve antrenörleri arasındaki iş birliği ve dostluğun da artacağını dile getirdi.

Önlerindeki en büyük hedefin 2012 Londra Olimpiyatları’na, hem dağ hem de yol bisikletinde en az 3 veya 4 sporcu göndermek olduğuna işaret eden Müftüoğlu, ”Bu seminer, 2012 Londra Olimpiyatlarıyla ilgili attığımız en önemli adımlardan biri” dedi.

1 Yorum “Türkiye Bisiklet Federasyonu Antrenör Semineri”

1 Yorum

  1. Ozan Çondur diyor ki:

    alanında değerli uzmanlar yararı olacaktır.

Yorum Yap