Sponsorlar

Sponsorlar

Bisikletiyle Londra dan Yola Çıkan Robert Halkett, İzmir de

Dünyayı bisikletle gezmek amacıyla geçen yıl Aralık ayında İngiltere’nin başkenti Londra’dan yola çıkan Robert Halkett, İzmir’in Selçuk ilçesine geldi.


Robert Halkett, 17 yaşında ilk bisikletini aldığı günden beri dünya turu hayali kurduğunu söyledi.


Bisikletle 50 bin kilometre yol kat etmeyi hedeflediğini belirten Halkett, ülkesinden Aralık ayında yola çıktığını Fransa, İtalya ve Yunanistan üzerinden Türkiye’ye geldiğini buradan da İran’a geçeceğini bildirdi.


Özel yapım bisikletiyle yolculuk ederken, güzergah üzerindeki insanların kendisine çok yardımcı olduğunu, bu sürede bir kez bisikletin arka lastiğinin patlaması dışında hiçbir sorun yaşamadığını anlatan Halkett, şöyle konuştu.


Daha önce defalarca sadece İstanbul’a gezmek amaçlı geldim ama ilk defa İzmir ve Selçuk bölgesindeyim. Hava şartlarının kötü gitmesi ve İran’a gitmek için vize beklemem nedeniyle 20 gündür Selçuk’ta Türk halkının misafirperverliğine tanık oldum ve hayran kaldım.


Bu zamana kadar yaşadığım en ilginç olaylardan biri, gittiğim ülke insanlarının sürekli komşu ülkeleri kötüleyici ifadelerine karşın Türkiye’de bunun olmamasıydı. Çok şaşırdım. Türk insanı komşu ülkeleri hakkında hiçbir kötüleyici davranış ve söz kullanmadı. Seyahatim sırasında bana yardımcı olan Türk halkına teşekkür ederim.

1 Yorum “Bisikletiyle Londra dan Yola Çıkan Robert Halkett, İzmir de”

1 Yorum

  1. Mehmet Eyüpoğlu diyor ki:

    tebrik etmek lazım dilek olay bisikletle ingiltere den buralara gelmek.

Yorum Yap