Sponsorlar

Sponsorlar

Salcano Sitesini Güncelledi

Geçtiğimiz günlerde 2009 Salcano modellerinden sizlere bahsetmiştik.Firmanın yeni modellerle birlikte web sayfasını da güncellemesinden sonra tüm 2009 Salcano modellerinin Teknik özelliklerini ve fiyatlarını öğrenme fırsatını kullanıcıya sunuyor.

2009 SALCANO’NUN YILI OLACAK YEPYENİ MODELLERİ İLE SALCANO 2009’ A HIZLI GİRİYOR

35 yıla yakın süredir bisiklet üretimi yapan Salko Bisiklet, 2009’ a devrim niteliğindeki bir çok yenilikle hazırlandı. Bisiklet sektöründeki kullanıcı ve satıcıların uzun süren fikir alış verişleriyle yepyeni modeller tasarlandı ve bu modeller yerli üretimde kullanılmayan ve tümünü bir arada görmeye alışık olmadığımız donanımlarla süslendi.

2001 yılından bu yana Motosiklet Pazarı hakkında yapılan araştırma ve bulgulara dayanarak 2006 yılında 10 farklı motosiklet modeli ve 3 ATV modelleri ile Motosiklet Pazarına giriş yaptı. 2008 yılında da motosiklet üretimine başladı.

Bisiklet alanında göze çarpan en önemli farklardan bir tanesi dünyanın en hafif lastiklerinden biri olan MAXXIS MAXXLITE 310’ un kullanılmasıdır. Bunun dışında MAXXIS’in diğer 2 modeli de mevcut; IGNITOR ve TOMAHAWK. Bunların yanında HUTCHINSON’ın bazı modellerde kullanılan PYTHON modeli de önemli bir yenilik.

Bisiklet sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak Salcano ilk defa dağ bisikleti yarışçılarının parlayan tercihi SRAM ürünlerini bisikletinde kullanıyor. X-9 X-7 VE X-5 bu modellerde kullanılan SRAM modelleri ve bu ürünlerde TRUVATIV’in aynakol dişlileri kullanılmış durumda.

Yeni modellerde SHIMANO’nun SLX, yenilenmiş DEORE ve ACERA vites grubu bir çok modelde mevcut ve çoğu full set olarak kullanılmış, kablosuna varıncaya dek SHIMANO tavsiyelerine uyulmuştur. Bunların dışında SHIMANO’nun yeni vites fren kolu ST-EF 40 bir çok modelinde mevcut. Elcik vites kullanımlarında ise en üst modeli SLRS 43 kullanılmıştır.

Frende ise öne çıkan en önemli özellik tam olarak 6 modelde hidrolik disk fren kullanılmış olması, 3 modelde SHIMANO vites takımının seti olan hidrolik disk fren mevcut. SLX, DEORE, ACERA ve bu piyasanın parlayan yıldızı AVİD JUICY 5 VE 7 diğer 3 modelde kullanılmış durumda.

Kadro ve maşalarda tam bir değişim söz konusu. En üst modelde “double butted” borularla üretilmiş olan değişik boylara sahip kadrolar kullanılmış ve bunlar en çok tercih edilen maşalarla süslenmiş ; gidondan kilitlemeli ROCK SHOX TORA, SUNTOUR’un kilitlenebilir XCR ve XCM modelleri ve RST’nin OMNI 191 modeli bunlardan bazıları.

10 modelin; gidon, boğaz, furş takımı, sele, sele borusu ve elciklerinde ise dünyanın önde gelen markası RITCHEY’i görmemiz mümkün. Bu markanın bu yaygınlıkta kullanılmış olması da en önemli yeniliklerden bir tanesi.
Bunların dışında paslanmaz jant telleri, WELLGO pedal gibi daha saymayı unuttuğumuz çok sayıda yenilik var ve eminiz bu modeller bu sene çok konuşulacak.

Yaygın satılan bisikletlerdeki önemli yeniliklerden bir örnek de; özel örüm 2×12 ve 9×4 tekerlek setlerini bir çok modelde görmemizin mümkün olması. Türkiye’nin ilk aluminyum çocuk bisikletleri de Salcano’nun önemli yeniliklerinden ; 12 ve 16 jantlar da mevcut modeller çocuklarınız için hafif seçenekler olacak. Yenilenmiş şehir bisikletleri de çok konuşulacak modeller arasında; özellikle kullanılan aluminyum kadrolar ve plastik çamurluklar dikkat çekiyor.

Motosiklet alanında ise dünyanın önde gelen test firmalarından biri olan Saxon’ nun motorsiklet test hattı kuruldu. Burada üretim bandından çıkan her motorsikletin ön-arka fren kuvveti ve ovallik testi, hız göstergesi kontrolleri, en yüksek hız, ivmelenme, en yüksek tork, elastikiyet, ön-arka tekerlek iz farkı ölçümü, uzun ve kısa far pozisyon ve yoğunluk ölçümleri ve diğer önemli test ve kontrolleri yapılmaktadır.

Rahat vites değişimleri ve konforlu sürüş için Panther modelimizde kullandığımız Cub motoru yarı otomatik şanzımanlarda en çok tercih edilen yeni teknoloji ürünü olan çift kavramalı sisteme sahiptir. Bu ancak kullandığınızda hissedilebilecek çok önemli bir ayrıcalıktır. Bunların yanısıra yüksek performans sağlayan özellik de entegre edilmiş olarak kare manyeto kullanıldı. Bu modeldeki önemli yenilikler aynı şekilde Nova modelimizde de uygulandı. Nova modelimizde kullanılan Scooter motoru, diğer rakip ürünlere göre torku yüksek, sessiz ve daha seri bir motordur. Panther, Nova ve diğer modellerimizde kullandığımız bütün motorlarımızda performansı doğrudan yükseltecek ve motorun ömrünü uzatacak yataklamalarda yüksek kalitede bilyalı rulmanlar kullanıldı.

Anlatılacak daha çok yenilik var. Diğer yenilikleri bizce kendiniz keşfedin. www.salcano.com bu yıl çok konuşulacak modelleri bulabileceğiniz gerçek adres.

Tüm modellerin detaylı resimleri ve fiyatları için ;

http://www.turkbike.com/forum/viewtopic.php?f=74&t=626

Yorum Yok “Salcano Sitesini Güncelledi”

Yorum Yap