Sponsorlar

Sponsorlar

Kış + Bisiklet = Giyim Seçiminin Önemi

Kış ve getirdikleri ne yazık ki çoğu kullanıcıyı havalar ısınasıya kadar bisiklete ara verilen zoraki bir döneme sürüklüyor.. Peki kışlık malzemelerle bisiklete binmeyi düşününler ne yapmalı.Bisiklet keyfini yaşamak için her zaman yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz. Ekonomik alternatifler yaratarak da bu keyfi yaşamaktan mahrum kalmayabilirsiniz. Özellikle kış giyimi söz konusu olduğunda fiyatlar kullandığınız bisikletin fiyatına yaklaşabiliyor. Windstopper ve Gore-Tex gibi teknoloji harikalarını hepimiz biliyoruz. Bütçeniz izin veriyorsa bu ürünlerden alıp rahat edersiniz. Her türlü ürün çeşidi internette mevcut. Peki kısıtlı bütçeyle kışın bisiklete binme sorununu nasıl aşabiliriz ?

nullnull

Makul fiyata satın alabileceğiniz termal içlikleri formanızın altına giyebilirsiniz. Vücudunuzu saran bu giysi, terlediğinizde oluşan su buharını dışarı atarak bir üst kattaki giysiye geçirmeme özelliğine sahiptir. Böylece sizi ısıtırken ter içinde bırakmaz,çabuk kurur.

null

Termal içliğin üzerine, bisiklet formanızı ya da onla aynı görevi yerine getirecek bir giysiyi giyebilirsiniz.Bu katta yapacağınız tercih formanın üzerinize oturması, teri dışarı atacak yapıda olması, kolay kuruyabilmesi şartlarını yerine getirecek seviyede olmalı.Bu iki kat giysi çoğu kez işinizi görecektir. Extra giysiye çok soğuk havalarda, molalarda ya da inişlerde ihtiyaç duyacaksınız.

null

Yanınızda mutlaka bir polar bulundurun. İster çantanıza atın, ister gidona bağlayın.Polar sıcak tutar,hafiftir,kolay kurur. Islandığında bile uzun süre sizi ısıtmaya devam eder. Kaliteli markaların polarlarını indirim zamanlarında cok ucuza bulabileceğiniz gibi, semt pazarlarından da fırsat ürünleri çıkarabilirsiniz.

null

Ve tabii ki bir yağmurluk ya da rüzgarlık da olmalı. Polar sizi rüzgardan korumaz,ama yağmurluk ve rüzgarlık sizi rahat ettirecektir. Yağmur çok şiddetli olmadığı sürece ıslanmanızı da engeller. Hafiftir,ucuzdur,iyice sıkıştırdığınızda formanızın cebine bile sığar.

null

Soğuk havalarda mutlaka korumanız gereken yerlerden biride dizlerimizdir. Uzun taytlar sizi nispeten korusa da tercih edeceğimiz farklı model taytlar diz kısımları daha kalın, hatta daha özel malzemelerden üretilir ve dizleri daha iyi korur,tabii karşılığında fiyatı da yüksektir. Ekonomik bütçeli bir uzun taytın altına yine aynı ölçüde bir termal içlikle de bu sorunu halledebilirsiniz. Altta kat kat giyinmek sürüş zevkini etkileyabilir ama sağılığınızı korumak için katlanılabilinir.

null

Direkt üşümemize neden olan ellerimiz ve tabii ki kışlık eldivenler. Uzun parmaklı eldivenlerle bisiklete binmek çok keyifli olmasa da kışın başka seçeneğimiz yok. Eller kadar ayaklarımız da soğuğa maruz kalıyorlar. Eğer ayaklarınız üşüyor ve bu sizi rahatsız ediyorsa neopren kılıf kullanmaktan başka çareniz yok.

null

Başınızı soğuktan korumak balaklava, bone, kar maskesi ya da buff, tercihiniz ne olursa olsun, başınızı korumanın ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Yüz bölgenizin fazla üşümesi canınızı yakmakla kalmaz, sürüş esnasında konsantrasyonunuzu da etkiler. İhtimali zayıf olmakla beraber yüz felci riskini de göz önünde bulundurun.

null

Tüm bunlar elbette çok soğuk şartlarda yetersiz kalır. Çok daha zor şartlar için üretilmiş ürünler olduğunu biliyoruz. Ancak öylesi bir havada yapılacak sürüşte alacağınız keyif yada içinde bulundugunuz durumu net olarak düşünmeniz gerekir.

Incoming search terms:

Yorum Yok “Kış + Bisiklet = Giyim Seçiminin Önemi”

Yorum Yap