Sponsorlar

Sponsorlar

Aktif Pedal Genel Müdürü,Specialized’ın merkezi Morgan Hill’deydi.

Aktif Pedal Genel Müdürü, Mehmet Doğu Uzunhasan Specialized Bicycle Components University’de (Specialized Bisiklet ve Donanım Üniversitesi) Bachelors Course/Body Geometry Fit(BG FIT) sertifikaları almak için Specialized’ın Morgan Hill’deki merkezindeydi.

null

Dağ bisikletinin doğum yeri olan Kaliforniya’da geniş bir arazi üzerine kurulan Specialized merkezi adeta doğa ile iç içe. Çalışanların yüzde 80’i profesyonel düzeyde bisiklet sporu ile ilgili veya ilgilenmiş olan Specialized’ın merkezine ilk adımınızı attığınızda adeta bir bisiklet müzesi ile karşılaşıyorsunuz. Specialized şirketinin kurucusu Mike Sinyard’ın Specialized Components and Bikes Ltd. şirketi adında, İtalya’dan Amerika’ya bisiklet ithal ederek kurduğu şirketin ilk markası olan Cinelli yol bisikletlerinden orijinal bir model burada sergileniyor. Ayrıca ilk seri üretime geçirilmiş dağ bisikletlerinden Stumjumper’ın ilk modelleri, konsept modeller, Dünya şampiyonlarının kullandığı bisikletler, Amerikan polisleri için üretilen modeller ve daha birçok değişik bisiklet modelini burada görebilirisiniz.

null
Solda Mike Sinyard, sağda Mehmet Uzunhasan


Tamamen bir bisikletçi cenneti olan merkezde, öğlen tatili olunca o gün çalışan ve kurs gören pek çok kişi bisikletine atlıyor ve grup halinde tura çıkılıyor. Bisiklet fanatiği olan Mike Sinyard’da yoğun iş programından vakit buldukça bu turlara katılıyor. Aktif Pedal Genel Müdürü Mehmet Bey Kaliforniya’da bulunduğu süre içerisinde, öğlenleri, kendine tahsis edilen S-Works Tarmac SL2 bisikletiyle bu turlara katıldı.

null
Çalışanlar ve kursiyerler tur esnasında

null
Efsanevi Cinelli yol bisikleti

Mehmet Bey, turlara katılmanın BG FIT uygulamasının ne kadar yararlı olduğunu gösterdiğini dile getirdi. Gruplara ayrılan BG FIT kursiyerleri birbirlerinin bisikletlerini binicinin fiziksel özelliklerine göre ayarladılar. BG FIT ayarı yapılmasından sonraki gün, öğlen turunda bisiklete bindikten sonra, 20-25 senelerini bisiklet sektöründe geçirmiş olan katılımcılar dahi, BG FIT’in sürüş performansını ve sürüş kalitesini ne kadar arttırdığını dile getirdiler.

BG FIT uygulaması Mart ayından itibaren Türkiye’de ilk defa Aktif Pedal merkezinde Mehmet Uzunhasan tarafından uygulanmaya başlayacaktır.

null

null

null

Yorum Yok “Aktif Pedal Genel Müdürü,Specialized’ın merkezi Morgan Hill’deydi.”

Yorum Yap